Z wykształcenia jestem magistrem socjologii – absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Mam też licencjat z filologii angielskiej uzyskany na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jestem również absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie w klasie fortepianu.

Przez wiele lat byłam przedsiębiorcą. Po tragicznej śmierci Taty, w wieku 18 lat, musiałam przejąć jego firmę - salon i serwis Opla w Olsztynie. Przez osiem lat pracy wiele się nauczyłam . Przede wszystkim odpowiedzialności za kilkudziesięcioosobowy zespół ludzi, których zatrudniałam oraz tego dlaczego, po co i jak zarządzać majątkiem. Tą wiedzą i doświadczeniem dzieliłam się później z innymi przedsiębiorcami, kiedy po sprzedaży firmy zajęłam się doradztwem biznesowym. 

W 2005 roku, jako członek Platformy Obywatelskiej, dzięki Państwa głosom zostałam wybrana po raz pierwszy na posła RP i przepracowałam w Sejmie w sumie dziesięć lat (trzy kadencje) koncentrując swoją aktywność na pracy w Komisji Spraw Zagranicznych, Komisji Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Zajmowałam się także problematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju oraz upowszechnianiem sportu wśród dzieci i młodzieży.

Obecnie jestem zastępcą dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Od lat kieruję fundacją działającą na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Bublewicza w Olsztynie. W 2005 roku wydałam książkę poświęconą pamięci Mariana Bublewicza, dla Państwa – wybitnego rajdowca i olsztynianina, dla mnie – po prostu Ojca, który nie tylko nauczył mnie życia, ale i zaraził pasją do motoryzacji, sportu i zdrowego stylu życia.

Taka jestem

Miasto to ludzie i każdy z nas jest ważny, bo Olsztyn to miasto wielu kultur, tradycji, poglądów, potrzeb i oczekiwań. Niezależnie od tego, czy masz rodzinę, czy żyjesz sam, czy jesteś młody, czy na emeryturze, czy jesteś przemęczony pracą, czy jej poszukujesz – razem zbudujemy miasto przyjazne Olsztyniakom.

Oficjalna strona internetowa Beaty Bublewicz, Kandydatki na Prezydenta Olsztyna | © 2018 Beata Bublewicz. All rights reserved. | Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska